Hakkında

Güneş Güner Moda Tasarım ve Marka Yönetim Danışmanı

Moda endüstrisinin farklı alanlarında 20 yıldan fazla bir süredir çalışmakta olan Güneş Güner araştırmacı bir tasarım uzmanı. Yerel ve global tüketicinin sosyal ve perakende tutumlarına odaklı araştırmalar yaparak kurumsal marklara koleksiyonlar geliştiren tasarımcı, farklı tasarımcılarla da koleksiyon planlama ve geliştirme mentörü olarak çalışmakta. Trendler ve Tüketim davranışları alanlarında kurumsal ve akademik platformlarda ders ve seminerler veriyor.

Güneş Güner ayrıca Kurumsal İmaj Danışmanı olarak çalışıyor. İlk İzlenim, Algı Yönetimi, Kurumsal Stil, İmaj ve 5 Duyu, İş Yaşamında Kişisel Görünüm ve İmaj Yönetimi, Beden Dili, Renklerin Algısal ve Psikolojik Etkisi, İş Yaşamında Formal ve Serbest Giyim konuları üzerine atölye çalışmaları ve eğitimler düzenliyor. Nike, Boyner, Phillip Morris, Seat, Garanti Bankası, Louis Vuitton, Koton, KPMG, INDITEX, SunExpressKolcuoğlu Demirkan Koçaklı Hukuk Bürosu gibi kurumlar daha önce ve halen çalıştığı referanslar arasında yer almaktadır.

Uzmanlık Alanları:

  • Marka/Kurumun hedef tüketici kitlesine ve ticari faaliyetlerine duyarlı kapsamlı koleksiyonlar tasarlamak ve geliştirmek.
  • Marka/Kurumum mevcut tasarım departmanlarını yönetmek ve geliştirmek.
  • Marka/Kurumun hedef pazarları doğrultusunda içerik üretmek ve koleksiyon pazarlamasına katkıda bulunmak.
  • Koleksiyon ve ürünlerin görsel iletişim, kampanya ve perakende stratejileri için konsept tasarımı.
  • Sezon etkinlikleri, fotoğraf ve video çekimleri , showroom ve fuar alanları için fikirler üretmek ve bunları verimli bir şekilde düzenlemek.

gunes-guner-egitimler-blck-1

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-TV–Sinema Bölümü’nden mezun olan Güneş Güner, eğitimi sırasında Milano’da Istituto Europeo di Design’da Moda Pazarlama kursları aldı. İstanbul Üniversitesi’nden mezun olur olmaz Milano‘da Istituto Marangoni’de Moda Tasarım eğitimi aldı. İmaj ve Stil Danışmanlığı eğitimlerini Londra’da Aston+Hayes’de, Jennifer Aston’dan özel aldığı Renk ve İmaj Uzmanlığı eğitimleri ile tamamladı.

Kurumsal iş hayatına, erkek koleksiyonları tasarlamak üzere Orka Group’da başladı. Damat Tween, Cacharel, Pierre Cardin, La Misura gibi farklı markalarda koleksiyon tasarımı, ürün geliştirme, yerel ve uluslararası moda pazarlama, kampanya çekimlerinin yaratıcı direktörlüğü ve stilistliği alanlarında çalıştı. Işık Üniversitesi ve İstanbul Moda Akademisi’nde, moda ve moda pazarlama dersleri ile akademik alanda da çalışmalar gerçekleştirdi. GQ Türkiye dergisinin kurucu Moda Direktörü olarak, uluslararası moda markaları ile çalışarak, kapak ve moda çekimlerinin kimi zaman yaratıcı direktörlüğünü kimi zaman da moda editörlüğünü üstlendi.

Pratik ve işlevsel tasarımlar etrafında çalışmaktan zevk alan Güneş Güner, 2015 yılında kendi Kurucusu ve Kreatif Direktörü olduğu The Royal Gang adını taşıyan kendi markasını yarattı. Alışılmadık ipliklerden tişört ve tamamlayıcı ürünler tasarlıyor.

Güneş Güner, halen Türkiye’deki ulusal ve uluslararası firmalara seminer ve eğitimler vermekte, farklı marka ve kişilere danışmanlık yapmaktadır. İstanbul Moda Akademisi (İMA)’nde marka ve pazarlama iletişimi, stil danışmanlığı, iletişim, tüketici davranışları, trend takibi, renk analizi konularında dersler vermektedir.